Jau antrus metus Kūrybinių veiklų dirbtuvių Etno grupės dalyvės renkasi vaikų ir jaunimo klube „Klevas“, įsikūrusiame Vilniaus senamiestyje (Šiaulių g. 8 ).
Senieji lietuviški šiaudiniai sodai kasdien vis labiau ir labiau beldžiasi į jaunesnių ir vyresnių širdis, prašosi būti priimti ir atpažinti kaip senoji tradicija ir atmintis. Vyksta gražus senosios tradicijos atgimimas. Prie to prisidėjo ir 2023 m. į Unesco pasaulinį nematerialios kultūros paveldo sąrašą įtraukti senieji lietuviški sodai, suverti ir užauginti iš trapių rugio šiaudelių, kurių auginimo tradicijos buvo perduodamos šeimose.
Pradėjusios nuo istorijos apie šiaudinius sodus, jų simbolių ir reikšmių, nuo pirmosios gyvos pažinties su šiaudu, jo apdorojimu, pirmojo reketuko rišimo, dirbtuvių dalyvės jau augina savo sodus, kuria žvaigždes ir riša paukštelius, savo darbus sėkmingai „ištestavo“ ne tik artimųjų aplinkoje, bet ir Kaziuko mugėje.
Tai pirmoji dalyvių mini šiaudinių sodelių paroda. Parodoje dalyvauja pirmamečių ir antramečių dirbtuvių dalyvių Inos Talandienės, Anos Marijos Blažienės, Birutės Urbonaitės, Audronės Mockienės, Skaistės Balkytės, Vitalijos Daugirdaitės, Vitos Poniškaitienės suverti mini sodeliai, reketukai, žvaigždės, paukšteliai, kurie buvo suverti panaudojant rugio, dekoratyvinių žolinių augalų šiaudelius, smilgeles ir papuošti aguonų, linų galvutėmis, šermukšnių uogelėmis. Kiekvienas sodas turi savo istoriją, savo atmintį ir savo nuoširdų ir šiltą palinkėjimą gerumui.